Sotsiaalmeedia koolitus algajatele turundajatele
Sotsiaalmeedia koolitusel õpid suurendama oma ettevõtte digitaalset nähtavust läbi erinevate sotsiaalmeedia platvormide ja neil toimuva tegevuse planeerimise, teostamise ja analüüsimisega. Koolituse fookuses on koduleht, Facebook ja Instagram.
Sihtgrupp:
Eelistatud on osalejad, kes on oma sotsiaalmeediaga planeerimise faasis või on seni olnud vähe aktiivsed. See tähendab, et inimesed tunnevad mingil määral platvorme nagu Facebook ja Instagram (ei vaja juhendamist konto loomiseks või postituse tegemiseks), aga ei ole kasvatanud märkimisväärset jälgijaskonda ega kasutanud reklaamihaldurit tööriistana.
Sihtgrupp:
Toimumispaik Tallinna ülikool, Balti filmi, meedia ja kunstide instituut.
Koolituse sisu:
Koolitus keskendub väikeettevõtte digitaalsele nähtavusele A-st Z-ni. Mõtestame toote või teenuse sihtgruppe ja loome personasid. Tutvume olulisemate sotsiaalmeedia platvormide ja nende toimimispõhimõtetega. Kindlasti õpime lähemalt tundma Facebooki ja Instagrami, vastavalt osalejate vajadustele ja soovidele võtame lisaks Youtube’i, Twitteri või LinkedIni. Õpime looma visuaalselt ja tekstiliselt professionaalset sisu ja reklaame ning õpime tulemusi analüüsima. Lisaks võtame fookusesse ettevõtte kodulehe, selle kasutajateekonna ja -kogemuse (UX), blogi- ja tootetekstide copywritingu, SEO ja analüütika. Koolitus võiks pakkuda huvi nii neile, keda huvitab mina-brändi, toote- või teenusebrändi haldamine digitaalsetel platvormidel.
Juhendaja tutvustus:
Berit Renser on töötanud nii turundusjuhi kui copywriter’ina ning on nende tööde raames juhtinud mitmeid digiturundusprojekte. Praegu omandab Berit BFMis doktorikraadi meediauuringutes, olles keskendunud sotsiaalmeediale ja sealsetele ühiskondlikele ja kultuurilistele praktikatele. Varasemalt on Beritil magistrikraadid meediakommunikatsioonis (TLÜ) ja semiootikas (TÜ). Muul ajal tegeleb Berit antropoloogiliste vaatlustega offline-maailmas ja on kolme rännutemaatilise raamatu autor.
“Põhjalik käsitlus olulistest sotsmeedia kanalitest tehnilise poole pealt. Praktiline läbitegemine.”
“Kõige suurem kasutegur oli reklaamide koostamise info. Tegime need reaalselt läbi ja saime tagasisidet”
“Avatud õhkkond, aktiivsed vestlused, iga inimene sai oma tähelepanu.”